Apzumi Spatial nawiązało współpracę z DigiLens ARGO™

Jej celem jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań dla przedsiębiorstw produkcyjnych i pracowników przemysłowych.

AKTUALNOŚCI

June 10, 2024

Apzumi Spatial, lider w branży rozwiązań rozszerzonej rzeczywistości (AR), współpracuje z DigiLens, światowym liderem w dziedzinie technologii sprzętowej AR dla przedsiębiorstw produkcyjnych, przemysłu i wojska, w celu ukształtowania ekosystemu rozwiązań AR.

Poznań - 11 czerwca 2024 r:

Apzumi Spatial, wiodący globalny deweloper rozwiązań AR i spatial computing, oraz DigiLens Inc, branżowy lider w zakresie technologii falowodowych i materiałowych, który definiuje przyszłość inteligentnych okularów, ogłaszają partnerstwo w celu dostarczenia Apzumi Spatial, narzędzia, które zwiększa efektywność procesów przemysłowych poprzez wykorzystanie AR i AI w celu poprawy procesów szkoleń, serwisu, montażu i kontroli jakości.

Apzumi Spatial zapewnia dedykowaną platformę AR dla pracowników pierwszej linii i wyposaża ich w immersyjne instrukcje krok po kroku, zdalne wsparcie i dostęp do dokumentacji. Pracownicy produkcyjni będą mogli wykonywać zadania i rozwiązywać problemy za pomocą inteligentnych okularów AR, takich jak DigiLens ARGO™, pierwszych specjalnie zaprojektowanych, samodzielnych inteligentnych okularów AR/XR przeznaczonych dla przedsiębiorstw produkcyjnych i odbiorców przemysłowych. 

Integracja Apzumi Spatial i ARGO zapewnia prosty i intuicyjny interfejs w pełni obsługiwany za pomocą „kliknięcia wzrokiem” (ruchu głowy). Pokazuje to zalety ARGO jako prawdziwych inteligentnych okularów AR, uwalniając ręce operatora, dzięki czemu może on wykonywać pracę wydajniej i skuteczniej, a co najważniejsze, bezpieczniej.

“Jesteśmy podekscytowani, że na rynku urządzeń AR pojawiły się okulary ARGO, które uwzględniają potrzeby ergonomiczne i funkcjonalne pracowników produkcyjnych dzięki wytrzymałej i lekkiej, a także bezpiecznej konstrukcji” - mówi Emilia-Mejza Möller, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Apzumi Spatial. “Połączenie ARGO z Apzumi Spatial tworzy kompleksowe rozwiązanie wspierające i optymalizujące prace serwisowe”.  Mamy nadzieje, że okulary te będą wykorzystywane na szeroką skalę przez przedsiębiorstwa i pracowników produkcyjnych w codziennej pracy.”
„Od lat słyszymy o możliwościach AR/XR na rynku przemysłowym, korporacyjnym, wojskowym i konsumenckim. A teraz jesteśmy wreszcie na skrzyżowaniu, gdzie te wschodzące technologie umożliwią kolejną ewolucję poprawy bezpieczeństwa, ochrony, szkoleń i wydajności czyniąc je rzeczywistymi” - mówi Brian Hamilton, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DigiLens. „ARGO we współpracy z Apzumi Spatial zwiększy zyski branż i organizacji korporacyjnych na całym świecie”.

O Apzumi Spatial

Apzumi Spatial to rozwiązanie platformowe, składające się z modułów funkcjonalnych, przygotowane do integracji z systemami produkcyjnymi ERP, MES itp. Digitalizuje i optymalizuje procesy produkcyjne, tj. przezbrojenia, naprawy, odbiory, montaże i szkolenia. W procesie wizualizacji procedur i szkoleń wykorzystuje technologię Augmented Reality (XR). 

Apzumi Spatial łączy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla przemysłu z wiedzą zespołu ludzi z branży. Pozwala to firmie dostarczać usługi programistyczne na wysokim poziomie. 

Kontakt: Emilia Mejza-Möller | emilia.mejza@apzumi.com

O DigiLens Inc.

DigiLens jest liderem w dziedzinie falowodów holograficznych stosowanych w wyświetlaczach XR. Firma opracowała opatentowaną platformę optyczną i technologię fotopolimerową, która zapewnia najlepsze w swojej klasie rozwiązania przy użyciu unikalnego, taniego procesu produkcji stykowej. DigiLens umożliwia partnerom OEM projektowanie i budowanie urządzeń obsługujących XR dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego, korporacyjnego, konsumenckiego, awionicznego i obronnego. Do inwestorów DigiLens z siedzibą w Sunnyvale w Kalifornii należą liderzy branży, tacy jak Samsung Electronics, Samsung Electro-Mechanics, Diamond Edge Ventures, strategiczne ramię inwestycyjne Mitsubishi Chemical Holdings Corporation, Alsop Louie Partners, Optimas Capital Management, 37 Interactive Entertainment, UDC Ventures, korporacyjne ramię venture Universal Display Corporation, Niantic, Inc, Sony Innovation Fund, Dolby Fam

Kontakt: Brian Hamilton | Brian.Hamilton@DigiLens.com